Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Wolni od uzależnień”

Utworzono dnia 28.11.2022

22 listopada 2022 r. uczniowie: K. Burdelak, A. Madecka, K. Baniak, A. Baczyński i K. Koza z klasy III; A. Wójcik, K. Liszewski, W. Borowska z klasy I oraz K. Judycki z klasy II reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie profilaktycznym „Wolni od uzależnień”. Tematyka konkursu była bardzo obszerna i treściami obejmowała nie tylko skutki uzależnień behawioralnych i od substancji psychoaktywnych, ale także znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, przepisów prawa w zakresie odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne, powiązań z tematyką konkursu postaci z literatury i świata muzyki oraz zwrotów anglojęzycznych funkcjonujących w świecie gier komputerowych.

Uczniowie z naszej szkoły walczyli bardzo dzielnie, jednak nagrodzonych mogło być tylko 6 osób (3 nagrody i 3 wyróżnienia) spośród ponad 90 uczestników.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy poświęcili dużo czasu na przygotowanie się do konkursu. Zdobyta przez nich wiedza z całą pewnością zaowocuje w ich życiu i nie tylko.

Pedagog szkolny

Mariola Kanecka