Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Tydzień profilaktyki”

Utworzono dnia 24.10.2021

22 października br. dobiegła końca realizacja projektu z inicjatywy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jastrowiu pod nazwą „Tydzień profilaktyki”.

W bieżącym roku szkolnym można było szczęśliwie dokończyć w formie stacjonarnej realizację powyższego projektu, który w ubiegłym roku przerwała pandemia. Wówczas zrealizowano jedynie spotkanie zdalne z rodzicami. Warsztaty dla uczniów, szkolenia dla rodziców, rad pedagogicznych i konferencję dla instytucji działających na rzecz dzieci i młodzieży prowadzili trenerzy z Fundacji Bonum Humanum z siedzibą w Warszawie.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach profilaktycznych pogłębili swoją wiedzę na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami od środków psychoaktywnych oraz doskonalili umiejętność asertywnego zachowania w przypadku otrzymania kuszących propozycji w powyższym temacie.

Rzetelna wiedza została przekazana w interesujący i przyjazny dla percepcji uczniów sposób.

Radom pedagogicznym i uczestnikom konferencji w profesjonalny sposób zaprezentowano wiedzę na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne dla zdrowia psychicznego i somatycznego oraz udzielono wartościowych wskazówek w zakresie postępowania w sytuacjach krytycznych.

Cenną informacją od prowadzących był fakt, że jeszcze możemy mówić o profilaktyce. Dbajmy wszyscy, by ten stan trwał jak najdłużej.

Bez konsekwencji w działaniu rodziców i okazywania uczuć dzieciom trudno będzie osiągać efekty wychowawcze. 

pedagog szkolny

Mariola Kanecka