Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE POLICJI Z UCZNIAMI O ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ NIELETNICH

Utworzono dnia 21.09.2021

21 września br. odbyło się spotkanie uczniów szkoły z policjantem z Komisariatu Policji w Jastrowiu, który na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich obrazowo przybliżył wiedzę na temat odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne popełniane zarówno w szkole, jak i poza nią. Funkcjonariusz poruszył również tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu, odwołując się do wyobraźni nadawców i wrażliwości odbiorców oraz świadomości, iż w Internecie nic nie ginie.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. za jakie czyny mogą odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich, a także czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Dowiedzieli się także, jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Prelekcję policjant wzbogacił o liczne przykłady i uświadomił uczniom, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.

Można stwierdzić z całą pewnością, iż uczniowie szkoły mają już pełną świadomość, że rozwaga to ich kapitał na przyszłość.

pedagog szkolny

Mariola Kanecka